ORATORIJ 2023 - Stopi na pot

Dragi starši in otroci,

tudi v letošnjem letu mladi iz župnije Most na Soči pripravljamo oratorij, ki bo na Mostu na Soči potekal od ponedeljka 10. julija do petka 14. julija 2023 .

Letošnja oratorijska tema je vzeta iz fantazijskega sveta J. R. R. Tolkiena. Oratorijska zgodba namreč povzema njegovo knjigo Hobit. Spremljali bomo preprostega hobita Bilba Bisagina (glavni lik oratorija), ki se pridruži škratom na nepozabni pustolovščini, da bi nazaj pridobili zaklad, ki ga je ukradel zmaj .Smaug. Bilbo se na poti iz zapečkarja spreminja v neslutnega junaka . Vrednote, ki jih izpostavljamo ob Bilbovi zgodbi, so poklicanost, Božja previdnost, vztrajnost, srčnost in rast. Letošnje geslo »Stopi na pot« nas vabi, da izstopimo iz svojega stožca udobja in se napotimo na pustolovščino svoje poklicanosti.

Za udeležbo na Oratoriju je potrebno izpolniti in podpisati prijavnico ter jo oddati skupaj s prostovoljnim prispevkom. Oratorij je namenjen otrokom, ki se letos vpisujejo v prvi razred OŠ in vsem starejšim do končanega 7. razreda. Prijava samo na del oratorija ali na posamezen dan, ni možna. Če prijavite več otrok iz družine, izpolnite eno prijavnico in navedite podatke za vse otroke. Prijave skupaj s prostovoljnim prispevkom zbiramo do torka, 20. junija 2023 , v župnišču na Mostu na Soči.

Za kakršna koli vprašanja lahko pišete na mail mladi.zupnijamostnasoci@gmail.com .

Prijavnico in povabilo dobite tukaj .