Avtor: zumostnas Objavljeno: 18. 06. 2022

Oznanila od 12. do 19. junija 2022

Oznanila:

1. Hvaležni zaključujemo veroučno leto in vstopamo v poletje pod geslom: »Z JEZUSOM NA POČITNICE«. Počitnice so priložnost za okrepitev prijateljstva z njim, ki nam daje moč in veselje! Kako krepimo prijateljstvo z Jezusom?
    • MOLIMO zjutraj in zvečer, vzemimo si čas za tihe trenutke v Njegovi navzočnosti v naravi, v lepoti cerkva, naučimo se molitve srca - ko je naše srce potopljeno v Njegovo ljubezen.
    • BERIMO Sveto pismo in dobre duhovne knjige. Ni vseeno, kaj beremo!
    • SVETA MAŠA je najlepše srečanje z Jezusom. Evharistija je izvir moči, ki ne presahne. Bomo rekli: Nimam časa za mašo? Tudi ko gremo na dopust, poiščimo cerkev, pojdimo k maši!
  2. PRAZNIK SVETEGA REŠNJEGA TELESA IN KRVI: v četrtek lepo vabljeni k praznični sveti maši s procesijo! Skupaj obhajamo veliko skrivnost, da je Jezus navzoč v sveti evharistiji med nami!
  3. Romanje bolnih, invalidov in starejših na Brezje v soboto 18. junija: Še je nekaj prostih mest, prijavite se čimprej! Več: Cvetka Hozjan: 031 811 290.
  4. PREDSTAVITEV NAČRTA OBNOVE MEŽNARIJE NA MOSTU ter ostalih obnov bo v nedeljo, 19.6. po sveti maši na Mostu. Na kratko (15 min.) bodo predstavljeni načrti in to, kar smo dorekli na srečanju župnijskega gospodarskega sveta. Priložnost bo tudi za vprašanja in pojasnila ter za korektno informacijo, ki jo marsikdo pogreša. Lepo vabljeni vsi, saj gre za naše skupne zadeve!
  5. PO OLTARNIH OBČESTVIH (podružnicah) ste povabljeni, da obnovite in okrepite sodelovanje v življenju skupnosti: branje beril, ministriranje, petje, skrb za cerkev in okolico, občasno druženje po sveti maši, skrb za povezanost. Kjer je potrebno, se bomo v ta namen tudi sestali.
  6. SVETITE KAKOR LUČI NA SVETU - ignacijanske duhovne vaje v tišini bodo od 4. do 9. julija v Hiši kruha, Sveti Duh pri Škofji Loki. Vodi jih Anja Kastelic z ekipo duhovnih spremljevalcev. Prijave in informacije: feg.slovenija@gmail.com. Lepo vabljeni mladi in odrasli!
  7. ORATORIJ - Za Božjo slavo - z glavnim junakom - vitezom Ignacijem Lojolskim, pripravljajo mladi za otroke od 5 let starosti dalje in bo od 22. do 26. avgusta. Več informacij in PRIJAVNICA že na spletni strani župnije. Prijave zbiramo do 24.6. v župnišču!

Godovi in mašni nameni:

Nedelja Svete Trojice

12. junij 2022

teden A

Podmelec 8:00 za zdravje v družini, Logaršče 40

Roče 8:00 + Marica in Albin Rijavec, Roče 24

Lom 10:00 v čast Primožu in Felicijanu za župljane - shod v Lomu

Most na Soči 10:00 v zahvalo za srečno vožnjo - zahvalna ob zaključku veroučnega leta

13.6., ponedeljek

Anton Padovanski, cerkveni učitelj

Grahovo 19:00 v zahvalo Materi Božji za zdravje, Koritnica

Most na Soči 19:00 + Mirko Gruden, Bača 74; ++ Cugelj, Most 91