Avtor: zumostnas Objavljeno: 5. 03. 2022

Oznanila od 27. februarja do 6. marca 2022

Oznanila:

1. Sveti oče nas je vse, tako vernike kot neverne ljudi, pozval k molitvi in postu za mir v Ukrajini: »Jezus naj je učil, da se na hudičevo nesmiselnost nasilja odgovori z Božjim orožjem, z molitvijo in postom.
    Vse vabim, naj pepelnično sredo, 2. marca, namenijo dnevu posta za mir. Vernike na poseben način spodbujam, naj se na ta dan intenzivno posvetijo molitvi in postu. Kraljica miru naj obvaruje svet pred norostjo vojne.«
  2. Postni čas: v sredo bo pepelnica s katero vstopamo v postni čas in pripravo na Gospodovo vstajenje. Ta dan in na veliki petek je strogi post, ko se odpovemo mesnim jedem ter se le enkrat na dan najemo do sitega. Ostali petki v postnem času so z zdržkom od mesnih jedi. Povabljeni smo k postni akciji »40 dni brez alkohola« ali »Resničnost je lepša (mladi!)«. Obred pepelenja bo v sredo pri mašah, v ostalih krajih pa bo v soboto ali nedeljo pri maši. Vstopimo skupaj v ta čas milosti - pridimo v sredo k sveti maši ter skupaj molimo za mir!
  3. Vabljeni na katehezi iz obeh ciklov:
  • Vzemite in jejte! - torek, 1.3. ob 19:00// DELO TVOJIH ROK V JEZUSOVIH ROKAH Darovanje in epikleza. Kako naše delo in življenje dobi novo vrednost, smisel in vsebino.
  • HODI za menoj - sreda, 9. 3. ob 19:00 // POSLUŠAJTE IN JEJTE - Kje v vsakdanjem življenju zajemati moč in se hraniti s Kruhom Božje besede. Več tukaj.
  1. BOGOSLUŽJE s spremenjenimi pogoji: maske, razdalja. Še naprej skrbimo drug za drugega!
  2. Srečanje Župnijskega gospodarskega sveta v zvezi z obnovo mežnarije na Mostu na Soči bo v jutri, 28.2. ob 18:30 na Mostu na Soči. Kdor more, lepo vabljen tudi k sveti maši.
  3. Križev pot: vsak petek na začetku maše na Mostu, ob nedeljah 14:30 na Mengore, drugje kot je v oznanilih. Vabimo vas, da se po občestvih organizirate za molitev križevega pota pol ure pred mašami.

Godovi in mašni nameni:

27. februar 2022