Urnik veroučnih srečanj za otroke 2023/24

torek 6:50-7:40

četrtek 6:50-7:40

Dragi starši in otroci!
Ko začenjamo novo šolsko in veroučno leto, bi vam radi posredovali nekaj pomembnih informacij. Veselimo se, da lahko skupaj rastemo v dobrem in odkrivamo veličino daru, ki smo ga v veri prejeli!

1. Začnemo pri izviru - evharistiji

1. Prvo nedeljo v septembru - 3.9. blagoslov šolarjev in šolskih torb pri vseh mašah – za razpored maš glej oznanila.
  2. V tednu med 3. in 9. 9. še nimamo veroučnih srečanj v župnišču, ampak začnemo prvo srečanje ob oltarju – pri maši.
    Zakaj? Ker je evharistija – maša izvir vsega krščanskega življenja. Vera je odnos, ki ga živimo z Bogom, ki je Oče. Je DAR – dar večnega življenja, ki nam je podarjeno po krstu. Ni obveznost, znanje, informacija, obšolska dejavnost. Zato bomo začeli okrog oltarja – pri mizi, kjer se Jezus – Sin daje v hrano nam vsem po Besedi in Kruhu. Lepo vas vabim, da se svete maše udeležite kot družina.
    Po svetih mašah bo kratko uvodno srečanje, na katerega prinesite izpolnjeno prijavnico za veroučna srečanja skupaj s prispevkom (objavljena bo med OBVESTILI na župnijski spletni strani).
  • Svete maše po občestvih bodo:
    • Podmelec in Roče: torek, 5.9. ob 19:00;
    • Most na Soči: sreda, 6.9. ob 19:00;
    • Idrija pri Bači in Dolenja Trebuša: četrtek, 7.9. ob 19:00;
    • Grahovo: petek, 8.9. ob 19:00;
    • Lom: nedelja, 10.9. ob 10:00.
  • SPOVED: Pred svetimi mašami naj v tem tednu otroci od 4.-9. razreda opravijo sveto spoved. Duhovnika bova na razpolago eno uro prej. K njej ste lepo vabljeni tudi starši! V spodbudo in razmislek lahko preberete naslednji članek.
  • SODELOVANJE: Pri teh svetih mašah ste vabljeni, da skupaj molimo in pojemo. Pridimo prej, da se skupaj pripravimo. Pri maši starši berete berilo, otroci pripravite prošnje in zahvale. Kdor ne more prejemati zakramentov (spoved, obhajilo), ali ni pripravljen, naj moli, posluša, odpre srce Svetemu Duhu, ki poišče pot do vsakega človeka, ki je odprt!
  • Pri tej maši v kuverti oddate:
    1. Izpolnjeno vpisnico k župnijski katehezi (zaradi posodabljanja kontaktnih podatkov staršev) – za 2.-9. razred jo dobite TUKAJ. Za otroka, ki ga vpisujete v prvo leto veroučnih srečanj je prijavnica TUKAJ.
    2. Podpisano veroučno spričevalo (Kdor ga še ni dobil, se še ne more prijaviti v višji razred)
    3. Prispevek za gradiva in stroške (razloženo na drugi strani)

Pri tej sveti maši otroci dobijo tudi učbenik, delovni zvezek in liturgični zvezek.

1. Veroučna srečanja: V župnišču bo prvo veroučno srečanje v tednu po 10.9. po urniku:

1. r.: torek 13:00-14:00
  2. r.: sreda 13:00-14:00
  3. r.: četrtek 13:00-14:00
  4. r.: četrtek 14:00-15:00
  5. r.: sreda 6:50-7:40
  6. r.: ponedeljek 6:50-7:40
  7. r.: torek 6:50-7:40
  8. r.: četrtek 6:50-7:40
  1. Katehetska nedelja

Otroke in starše vabimo, da skupaj obhajamo katehetsko nedeljo s sodelovanjem pri maši: petjem, branjem, skupno molitvijo:

• Most na Soči: nedelja, 24.9. ob 10:00

Otroci sodelujejo: 1. - 3.r. zahvale; 4. r. darovanje; 5. in 6. razred prošnje; 7. in 8. razred oživljeni evangelij.

PETJE: Starši, ki želite, se pridružite pevski skupini, ki je že v prejšnjih letih pela pri nedeljskih mašah na Mostu. Enako velja za otroke, ki želite vsaj občasno prepevati pri nedeljski sveti maši.

1. Srečanja s starši: objavljena bodo za posamezne skupine (starši prvošolcev, prvoobhajancev, birmancev, ostali, …)

1. Pomoč pri katehezi

1. Naročilo Mavrice: Kdor želi prejemati revijo Mavrica preko župnije, naj to označi na prijavnici in doda prispevek. Mavrico lahko naročite tudi na dom.
  2. Slomškovo bralno priznanje: vabimo otroke, da se vključijo in berejo dobre knjige, primerne njihovi starosti!
  3. Spletna stran Slovenskega Katehetskega urada nam je v pomoč, če želimo tudi v okviru družine rasti v veri: na njej so številne uporabne stvari: http://sku.rkc.si/
  4. Župnijska spletna stran: obvestila, vsebine, pomembne stvari v župniji: http://zupnija-most-na-soci.rkc.si/

Vse vas vabim, da vstopimo v novo pastoralno leto odprti za milosti, ki nam jih Bog želi podariti!

župnik Tomaž Kete in kateheti

PRISPEVEK ZA VEROUČNA GRADIVA IN DRUGE STROŠKE 2023-2024

Prispevek za veroučna gradiva – po razredih – izračunate sami

1.

Delovni zvezek

Učbenik - izposoja

Liturgični zvezek

SKUPAJ

Prispevek - na družino 20€

Mavrica 49,90

Že imajo

SVETO PISMO
v pripravi na birmo 29

33 €

Že imajo

33 €

Poleg prispevka za veroučna gradiva, vas prosimo tudi za prispevek, s katerim krijemo na letni ravni ogrevanje, čistila in stroške materiala. Prosimo vas za prispevek v višini 20 € na družino.

Naročnina za otroško revijo Mavrica: 49,90 €  (10 številk, Mavrični zabavnik, DARILO za nove naročnike – knjiga 5 jezikov ljubezni otrok)

V primeru finančne stiske vas prosimo, da nam to diskretno sporočite (zabeležite na prijavnici). Resnično nočemo, da bi finance bile ovira za to, da se vaš otrok vključi v župnijsko katehezo.

Če kdo lahko in želi darovati več, se zavezujemo, da bo vaš dar uporabljen smiselno in solidarno.

Vpisnica 1. razred za tisk

Vpisnica 2. do 9. razred za tisk