Avtor: zumostnas Objavljeno: 5. 08. 2023

Oznanila od 30. julija do 6. avgusta 2023

Papežev molitveni namen za avgust 2023: ZA SVETOVNI DAN MLADIH (VIDEO)

V mesecu avgustu 2023 molimo po papeževem namenu, da bi Svetovni dan mladih v Lizboni pomagal mladim, da se bodo opravili na pot in pričevali evangelij s svojim življenjem.

Ko grem v svoji četrti v cerkev, vidim samo ostarele osebe. Cerkev je torej nekaj, kar je za ostarele?
Cerkev ni klub za tretje starostno obdobje, kakor tudi ni klub za mlade. Če bi postala klub za ostarele, bi umrla. Sv. Janez Pavel II. je rekel, če živiš z mladimi, boš tudi ti postal mlad. In Cerkev potrebuje mlade, da se ne bo postarala.

Dragi papež Frančišek, zakaj si izbral za geslo tega SDM: »Marija je vstala in se v naglici odpravila«?
Ker Marija, ko je zvedela da bo Božja Mati, ne obstane tam, da bi naredila selfi ali se postavila na ogled. Prvo, kar je storila, je, da se v naglici, hitro odpravi na pot, da bi služila, pomagala. Tudi vi se morate od nje naučiti odpraviti se na pot, da bi drugim pomagali.

Kaj lahko pričakujemo od tega SDM v Lizboni?
Lizbono bi rad videl kot seme prihodnjega sveta. Sveta, katerega središče bo ljubezen, kjer se bomo lahko vsi čutili sestre in bratje. Smo v vojni in potrebujemo nekaj drugega. Sveta, ki se ne boji pričevati evangelij. Sveta, v katerem bo veselje. Kajti če mi kristjani, ne bomo veseli, ne bomo kredibilni in nihče nam ne bo verjel.

Molimo, da bi Svetovni dan mladih v Lizboni pomagal mladim, da se bomo opravili na pot in pričevali evangelij s svojim življenjem.

Oznanila:

1. Romanje na sv. Višarje - sreda, 2.8. Romanje smo zaradi vremenske napovedi premaknili na sredo. Zberemo se pri cerkvi na Mostu in se razporedimo po avtomobilih: ob 6:30 tisti, ki romajo peš, ob 8:30 tisti, ki gredo z gondolo. Zaradi prevoza in nakupa gondolskih kart so zelo zaželene prijave: Darja 041 586 358. Z nami bo tudi g. Slavko Obed! Lepo vabljeni!
  2. Praznik sv. Lovrenca na Logarščah: nedelja, 6.8. ob 16:00 sveta maša, ofer in pogostitev po maši. Povabljeni na Logaršče!
  3. Praznik Marijinega vnebovzetja v Podmelcu: torek, 15.8. ob 10:00 sveta maša, ofer in pogostitev po maši. Povabljeni v Podmelec!
  4. Molitev rožnega venca na Mostu vsak četrtek ob 19:00. Lepo vabljeni!
  5. Priložnost za spoved in pogovor - pred mašo ali po njej. K spovedi ali na pogovor lahko pridete tudi izven urnika, dogovorite se po telefonu!

Godovi in mašni nameni:

30. julij 2023