Avtor: zumostnas Objavljeno: 3. 12. 2022

Oznanila od 27. novembra do 4. decembra 2022

Oznanila:

1. Adventni čas se je začel. Kako želiš preživeti letošnjega, da bi res priložnost, da te Bog obišče in se sreča s teboj? Boš našel čas za njegov obisk, obisk Kralja vseh kraljev?
    • DRUŽINE - Adventni venčki in koledar, ki ga dobite, so namenjeni, da se ob njih zberemo in molimo, si vzamemo čas za družino in povabimo medse Boga. Pridružimo se akciji Otroci za otroke - molimo in zbirajmo denar za otroke v misijonih! Za praznik Gospodovega razglašenja - Treh kraljev (6.1.) bomo šparovčke prinesli v cerkev k jaslicam.
  • ODRASLI in mladi - izberi eno ali dve izmed možnosti:
    • Pridimo k sveti maši ob nedeljah, enkrat tudi med tednom.
    • 10 minut z dnevno dnevno Božjo besedo (vsaj en odlomek) - aplikacija Lekcionar ali na Hozana.si. Adventni odlomki resnično nagovarjajo!
    • 25 kilometrov do Jezusa (25 adventnih sprehodov z vsebino)
    • Adventna akcija »Cerkev na poti« (odlomki Božje besede za vsak dan - razmišljanja o Cerkvi, skupnosti vseh verujočih.
    • #deli Jezusa - Adventni vodič k Jezusu (povezava tukaj): 4 kateheze o močnem delovanju prerokov, 4 pričevanja bratov ali sester v Kristusu o njihovi poti k Jezusu, 4 skupni večeri, preživeti v molitvi pred Bogom.
  1. HVALA vsem, ki na nedeljo Karitas darujete za vse ljudi v stiski, ki jim Karitas pomaga. Več na karitas.si. Delajmo dobro vedno in ob vsaki priložnosti!
  2. PRIPRAVA NA BIRMO:
  • BOTRI: V ponedeljek, 28. 11. ob 20:00 (povezava). ali v sredo, 30. 11. ob 19:00 (povezava) ste lepo vabljeni, da na daljavo prisluhnete vsebini prvega dela »BIRMA - ZAKRAMENT LJUBEZNI«: o botrstvu, Svetem Duhu in birmi.
  • BIRMANKE in BIRMANCI: V soboto, 3. 12. 2022 od 15:00 do 18:30 bomo imeli v živo v župnišču na Mostu na Soči samo z birmankami in birmanci DUHOVNO OBNOVO: »BOG ME IMA RAD IN IMA NAČRT ZAME«.
  1. Sveti Miklavž bo obiskal otroke v Podmelcu v soboto, 3. decembra, po maši in na Mostu v ponedeljek, 5. decembra, po večerni maši. Lepo vabljeni k sveti maši in k srečanju s svetim Miklavžem! Doma si poglejte Zgodbo o resničnem svetem Miklavžu.
  2. Lepo vabljeni na KATEHEZE ZA ODRASLE IN MLADE:
    • Vzemite in jejte! Tema: SPET SEM OŽIVEL Kako nam spoved pomaga na duhovni poti? V torek 6.12. ob 20:00 na Mostu.
    • Vstopi v življenje! Tema: ROJENI IZ VODE IN DUHA Kaj pomeni potopitev v krstni studenec? V sredo, 7.12. ob 19:00 na Mostu.
  3. ŠPORT vzgaja, spoštuje, povezuje, navdihuje - preberi zanimiv članek v Družini.

Godovi in mašni nameni:

1. adventna nedelja

nedelja Karitas

27. november 2022

teden A

Podmelec 8:00 za župljane

Roče 8:00 za blagoslov v zakonu, Slap 23a

Dol. Trebuša 10:00 + Nande Ozebek, Dol. Trebuša 5

Most na Soči 10:00 + msgr. Jožko Kragelj, Modrejce

28.11., ponedeljek

Katarina Labouré, redovnica

Lom 17:00 + Marko Pregelj, osmi dan; + Franc Žbogar, Toronto; po maši adoracija

Most na Soči 18:00 + Marjan Kenda, Kozmerice 1

29.11., torek

Filomen, mučenec

Grahovo 17:00 v priprošnjo Materi Božji, Koritnica 60a

Roče 18:00 v čast Svetemu Duhu                                         po maši kratka adoracija

30.11., sreda

Andrej, apostol

Most na Soči 8:00 po namenu, Postaja 6

Kneža 17:00 v čast Božjemu usmiljenju

1.12., četrtek

Edmund Campion, mučenec

Dol. Trebuša 18:00 + Pavla Trušnovec, obletna                  po maši kratka adoracija

Idrija pri Bači 18:00 + Peter Skok                                         po maši kratka adoracija

2.12., prvi petek

Bibijana (Vivijana), mučenka

Grahovo 17:00 + Maks Ortar, Koritnica 51a                       po maši kratka adoracija

Most na Soči 18:00 + Ivana Mihaela Pekovec, Modrejce 9

+ Hilarij Rovšček                                          po maši kratka adoracija

3.12., prva sobota

Frančišek Ksaver, duhovnik

Gor. Trebuša 15:00 ++ Pajerjevi, Gor. Trebuša 33, praznik sv. Frančiška Ksav.

Podmelec 17:00 + Marija, Anton in Bruno Kovačič, Sela 4; obisk sv. Miklavža

Lom 19:00 ++ Rejc, Kanalski Lom 29; ++ Danilo in sorodniki, Tolminski Lom 42

2. adventna nedelja

4. december 2022

teden B

Idrija pri Bači 8:00 + Štefan in Alojzija Pavšič, Idrija pri Bači 34

Grahovo 8:30 + Marta in Janko, Koritnica 20

Roče 10:00 za župljane; za Vito in njene starše

Most na Soči 10:00 + Franc in Valerija Leban, Most 77

SPOVED: priložnost za spoved je pred svetimi mašami, v župnišču na Mostu v petek od 17:00-18:00 ali po dogovoru. Prejemajmo redno zakrament Božjega usmiljenja!

Molitev rožnega venca v cerkvi sv. Lucije na Mostu: vsak četrtek ob 18:00. Lepo vabljeni!