Obisk fatimske Marije

Marija – okno upanja. srečanje s fatimsko Marijo

Kip fatimske Marije je na Most na Soči priromal v soboto 16. 7. 2016 ob 18. uri. Marijo je pozdravilo pritrkovanje zvonov in prepevanje pesmi Trinajstega maja, zatem pa smo jo pospremili v cerkev. Po pozdravu otrok in gospoda župnika je ob izpostavitvi Najsvetejšega zbor zapel pete litanije Matere Božje. Med molitvijo rožnega venca je lahko vsak stopil do Marije in jo pozdravil, se jo dotaknil. Pravzaprav se je Marija dotikala nas, se sklanjala k nam, klicala k molitvi, pokori in spreobrnjenju. Z njenim prihodom smo na široko odprli okno upanja in ga povezali z letom Božjega usmiljenja. Marija je Mati usmiljenja, saj je rodila Sina, ki se je usmilil vseh ljudi in jih s svojo smrtjo na križu odrešil. Zaradi tega naj bo tudi posvetitvena molitev, ki smo jo skupaj zmolili, začetek novega življenja s katerim se bomo popolnoma zaupali Jezusu in Mariji, da nas vodita skozi življenje. Po sveti maši smo se s pesmijo Marija skozi življenje od nje tudi poslovili. Kip fatimske Marije je bil z nami kratek čas, potem je poromal naprej, nas pa Devica Marija vabi, da v tem svojem življenju tudi mi romamo proti dokončni domovini, ki so nebesa.

D.L.O.