Romanje na Svete gore in v Olimje

Zadnjo soboto v septembru smo romali k Svetogorski Materi Božji. Cerkev se dviga na hribu nad Bistrico ob Sotli. Na poti so nas najprej spremljali semaforji, zatem pa dolenjski griči z vinsko trto, zidanicami in prostranimi koruznimi njivami. Ob križevem potu, ki ga je oblikoval Stane Jarm, se je pot strmo dvignila do cerkve od koder je čudovit razgled po okolici. Tamkajšnji župnik Damjan Kejžar nam je predstavil cerkev, ki je posvečena Rojstvu Device Marije. Zatem smo se pri sveti maši z molitvijo in prošnjami priporočili Mariji, da nas še naprej spremlja na naših življenjskih poteh ter se zahvalili za vse milosti, ki so nam podarjene. Po kosilu smo se odpravili do Olimja. Pater Ernest Benko nam je v minoritskem samostanu slikovito prikazal značilnosti cerkve s pozlačenim oltarjem v črni barvi in z milostno podobo Marije z Jezuščkom v sredini. Zatem  smo si ogledali še staro lekarno s freskami, ki govorijo o poti do zdravja in sreče. Po predstavitvi so si nekateri izbrali zeliščni čaj ali zdravilne kapljice, drugim je zadišala čokolada iz bližnje čokoladnice, tretji pa so se sprehodili v spremstvu sončnih žarkov po zeliščnem vrtu. Pozno popoldne smo se vsi zadovoljni vračali proti domu ter s seboj nosili utrinke lepega dne.

D.L.O.