Avtor: zumostnas Objavljeno: 24. 06. 2013

Srečanje bolnih in ostarelih

Na praznik rojstva Janeza Krstnika, 24. junija, je bilo tudi letos, tako kot že vrsto let, srečanje ostarelih in bolnih iz naše župnije. Srečanje, ki ga je pripravila župnijska Karitas, se je pričelo  s sveto mašo med katero je večina prejela zakrament bolniškega maziljenja. Mašo je daroval župnik Slavko Obed, ki je s homilijo prav vse navzoče spodbudil, da vztrajajo na poti, ki nam jo je pokazal Jezus. Prebral nam je namreč duhovno oporoko pokojnega volčanskega župnika. V njej duhovnik Milan Sirk poudarja, kako velika je Božja milost, ki smo jo prejeli  od Boga, kako velika je njegova ljubezen, ki jo čuti do nas. Od nas pa je odvisno, če smo pripravljeni in dovolj odprti, da ta Božji dar tudi sprejmemo. Po sveti maši  so se udeleženci ustavili pred cerkvijo, kjer je bila zanje pripravljena pogostitev. Ob pogovoru in raztegnjeni harmoniki je popoldan hitro minil. Dan je bil nekoliko drugačen kot običajno, in prav to so tiste stvari, katerih se vedno radi spominjamo in ostanejo za vedno zapisane v naših srcih.

DLO