Svetoletno romanje v Koper

Ob izrednem svetem letu božjega usmiljenja, je v soboto, 27. avgusta 2016, celotna tolminska dekanija poromala v stolno cerkev koprske škofije. Romarji iz treh avtobusov smo stopili skozi sveta vrata božje hiše, kjer je sveto mašo daroval škof Jurij Bizjak ob somaševanju vseh dekanijskih duhovnikov. Njegove besede spodbude o vztrajnosti, odpuščanju, dobroti, … so donele v cerkvi Marije vnebovzete in so soncu pomagale ogreti naša srca in razveseliti naše duše. Popoldanski del romanja so si župnije organizirale različno. Župljani Mosta na Soči, Loma in Volč smo se zapeljali proti notranjosti Istre do Hrastovelj in do cerkvice Svete Trojice. Znana je po lepih freskah, zlasti Mrtvaškem plesu, ki so bile odkrite pred dobrimi petdesetimi leti. Po vodenem ogledu mednarodno znane cerkvice, smo se zapeljali do turistične kmetije na Razdrtem, kjer smo imeli kosilo. Za zaključek dneva smo se odpeljali še do Pivke in Parka vojaške zgodovine. Razstavljeno orožje priča o številnih zmagah in porazih, o veličini tehnike in številnih izzivih, … ob vsem tem pa se na drugi strani porodi še večja želja po trajnem miru in prijateljstvu.

D.L.O.