Naše obljube

Misel ob nedeljski Božji besedi - 26. nedelja med letom - leto A

»Prideš?« vprašam. »Ja, pridem, počakaj …, morda …, bom videl …« Vsi vemo, kako težko je, ko ti nekdo obljubi, pa potem ni nič. Malo manj se zavedam, kako težko je tistemu, ki sem mu obljubil, pa so stvari potem »padle v vodo«. In nobene pogodbe in zakonodaja ne velja več nič, ko odpove beseda. »Mož beseda« so rekli včasih. Kako dolgo je že od tega? Bo treba res nazaj vsaj sto let? »Je kdo med nami mož prisege?« sprašuje v pesmi Aleksander Mežek.  Upam, da ste poznali kakšnega. In da ga še poznate.

Težko obljubimo. Težko se odločimo. Preveč je možnosti, preveč izbir in mi bi radi imeli čimveč možnosti odprtih. Kultura supermarketa, v katero smo potopljeni in je zlezla povsod, preko interneta tudi v najbolj osebni prostor, nenehno vsiljuje svoje ponudbe. In naučili smo se, da vedno lahko izberem trenutno, kar »mi paše«. Da »kliknem« na tisto, kar mi čisto nerazumno pritegne pozornost. To nam daje občutek neizmernih možnosti. Hkrati pa nas odtujuje našim pristnim željam in resničnim potrebam. Postopoma nas izdolbe, izvotli od znotraj…

Jezus vedno izziva. Ob njem se moraš odločiti. Ne samo obljubiti. Evangeljska prilika o človeku, ki se je skesal in pozneje šel delat v vinograd nam sporoča, da štejejo dejanja. Da je Bog zvest in da vedno znova kliče ljudi k zvestobi. Tudi, ko smo nezvesti svojim obljubam, ne obupa nad nami. Prosimo ga za moč, za milost zvestobe. Čas, v katerem živimo in dogajanje v svetu nas kličejo k temu. Naj naša vera ne bo le »okrasek«, nalepka. Naj prenavlja naše življenje. Saj vera - v latinščini fides - pomeni zvestobo!

Tomaž

 

Trg se šibi od ponudbe… Tudi na področju zdravil… Žal, vsaj po mojem, je pogosto zadaj (le) denar… Zgražamo se nad alternativci, ker se večkrat zdi, da v “nesreči” bolnega človeka zavohajo denar… Do lekarn, kot ambulantnih shramb, smo malce prizanesljivejši, a na žalost se na trenutke zazdi, da z uradno medicino ni nič kaj drugače. Prevečkrat blaži posledice, a ne išče vzroka…

Predstavila bi vam starodavno zdravilo, a preimenovano in v novi preobleki: SOČUTIN FORTE. Gre za zdravilo brez recepta, dosegljivo v specializiranih ustanovah. Lično pakiranje vsebuje 59 granul za z rokom trajanja neomejeno zunanjo uporabo in notranjim učinkom. Je popolnoma varno, tako, da ni potrebe niti, da bi ga skrivali pred otroki.

Izčrpna navodila odsvetujejo uporabo le ljudem, ki so preobčutljivi na spremembe na bolje. V času nosečnosti se v dobro čudeža, ki bo zamežikal v ta svet, priporoča uporaba obema bodočima staršema, posebej je priporočljiv odmerek med vožnjo, ko obtičimo v prometnih zamaških, skratka res “revolucionarno”, a pogosto ne le pozabljeno, ampak tudi zavračano in prezirano zdravilo, ki kot možne stranske učinke navaja npr. bolj vestno izpolnjevanje dolžnosti, povečano zanimanje za najbližje, ter tako lahko možne močne vplive na medosebne odnose.. Za našo deželo, ki slovi po “favšiji”, je še posebej zanimiv stranski učinek opuščanja zavisti in opravljivosti…

Zdravilo, pod drugim imenom, koristim, pa čeprav, priznam, ne dovolj pogosto. A, ker programska shema dopušča jemanje po potrebi, to ni noben problem…

Zdravilo je možno z ljubeznijo in toplo mislijo uporabljati tudi v prid drugega. Še več, učinki vestne uporabe drsenja med prsti, zavestno darovane za nekoga, dosežejo tudi tistega, ki sam to zdravilo vztrajno zavrača…

V generacijah pred nami ni to zdravilo manjkalo v nobeni hišni lekarni. Še več, ljudje so ga nosili ne le po torbicah in žepih, ampak so si ga, za slučaj nespečnosti, pripravljali tudi pod vzglavnik…

Alenka Slapšak; vir: časnik.si

 

Akcija oktober 2017!!!

ODRASLIM, MLADIM IN OTROKOM LETOS PREDLAGAMO, DA TO ZDRAVILO PREIZKUSIJO V OKTOBRU!

Vsak dan 11 granul (1 Očenaš in 10 Zdravih Marij) učinkuje blagodelno v vseh pogledih. Večji odmerek zdravila prinaša veselje, mir, krepi dobroto srca in ljubezen do Boga. Zdravilo shranjujte na vidnem mestu.