Srečanje bolnih in ostarelih

Tudi letos je na praznik Janeza Krstnika Župnijska karitas pripravila srečanje bolnih in ostarelih. Srečanje se je pričelo s sveto mašo, ki jo je daroval župnik Slavko Obed in med katero so navzoči prejeli tudi zakrament bolniškega maziljenja. Župnik Slavko je v pridigi dejal, da velikokrat ne moremo pomagati, ne moremo preprečiti trpljenja, lahko pa vsak izmed nas trpečim stoji ob strani, da jim izkaže svojo bližino in ljubezen, da jim pokaže, da niso sami, da molimo zanje, da z njimi delimo trpljenje in žalost, da jim pomagamo nositi njihov križ. Po končani sveti maši se je druženje nadaljevalo ob bogato obloženi mizi, sproščen klepet in pesem pa sta vztrajala do poznega popoldneva. In seveda je bila na koncu tudi obljuba, da se prihodnje leto ponovno srečamo, saj vsak potrebuje nekoga, da z njim deli veselje in smeh, pa tudi trenutke žalosti in grenkobe.

Nekaj posnetkov s srečanja si lahko ogledate spodaj.